:)

Aitaks ühe Aafrika lapse kooli?

Olen ikka aegajalt kordus TV pealt järgi vaatanud ”Meie aasta Aafrikas”. Mind huvitab sealne elu just seetõttu, et millistes tingimustes inimesed elavad. Ütleme nii, et tõesti. Tingimusi neil ei olegi. Neil on sõnaotsesesmõttes kõiges puudujääk. Iga saade, mida ma järgi vaatanud olen, on süda nutnud. Nii kurb on vaadata, mida need väiksed hinged tunnevad, kes saavad päeva ”söögiks” healjuhul hommikul tassike teed.
See üks osa, mis oli 31 märtsil telekas, läks nii hinge. See kus Tuuli oma perega otsustas ühe lapse kooli saata ja teda toetada. Seda imearmast tüdrukut vaadates lõi pisara silma nurka. Tema häbelikkus, hirmunud olek ja tagasihoidliku pilguga silmad pugesid mulle nii hinge ja see puudutas mind niivõrd, et mina olen küll valmis toetama, et aidata Ühte last kooli! Nende maal ei löö ilma hariduseta kuidagi läbi ja nii paljud jäävad haridusest ilma, sest neil lihtsalt ei ole see võimalik. Nad elavad vaesuses.
Iga eestlane saab toetades aidata ühe Aafrika lapse kooli teele. Aidata osta neile õpikuid ja koolivorme. Toetuslapsed on pärit äärmist puudust kannatavatest peredest. MTÜ Mondo lehel on kirjas: ”Toetame lapsi võimalikult paljudest peredest ja piirkondadest, et vähendada suurema hulga perede majanduslikku koormat seoses laste koolikuludega. Igal lapsel on Eestis nimeline toetaja, kes saab Mondo vahendusel infot lapse käekäigu kohta. ”
MTÜ Mondo lehel on kaks võimalust. Kas toetada püsivalt koolilast Aafrikas VÕI teha ühekordne annetus tarkusefondi.
Uurisin, kas mul üldse on võimalik seda teed läbi käija. JAH, see on võimalik! Toetaksin põhikoolilast 50EUR aastas. (igakuine püsikorraldus 4,20EUR). Seda ei ole ju palju, et teha ühele lapsele head. Järgmine nädal täidan ma ankeedi ära ja eks ma saan juhiseid, kuidas ja mida edasi.
Olen väga kaastundlik inimene ja kui ma midagi mõttesse võtan, siis ma teen selle ära. Teen ka selle ära, et ma saan ühte Aafrika last aidata. Mulle annab see nii palju.
Aga see teine varjant, ühekordne annetus tarkusefondi. Seal on võimalus sul annetada 10EUR, 25EUR,50EUR või lausa vaba summa. Mina seda ühekordset ei sooviks ja valin ikka toetada püsivalt.
Hetk tagasi kui uurisin seda MTÜ Mondo lehekülge, nägin, et seal seisneb kiri: Mondo toetusprogramm konkreetse põhikoolilapse toetuseks on hetkel täitunud. Soovi korral saate jääda ootele 2019/2020 kooliaastaks. Selleks kirjutage aafrika@mondo.org.ee

Ankeedi ma täidan ikka ära ja uurin täpsemalt, millal oleks see võimalik aga kindlasti ma teen selle ära. Mul on suur süda ja mis see 4,20EUR iga kuu maksta on? Kuid sellele põhikooli lapsele tähendab see Väga palju! Tema tulevikku!


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga