:)

Ma ei saa hästi aru. Kas tahetakse karistada lapsi või vanemaid?

Juhtusin lugema sellist artiklit, millele reaalselt tahaks paar sõna vastu öelda. Seda artiklit saad lugeda SIIT.
Esiteks juba esimene pool lauset: ”Lapsevanem, kes ei lase oma last kaitsepookida, on ühiskonnale palju ohtlikum kui kanepitarbija…”.
Nojah..Huvitavad paralleelid, ma ütleks selle peale.

Ja kui me räägime siin sellest teemast, et vaktsineerimisvastased peaksid jääma ilma lastetoetustest, siis keda sellega karistatakse? Lapsi!
See raha ei ole ju vanematele, vaid lastele. Üksik vanemal on tõesti sellisel juhul raske, kuna kui on beebi, siis kuidas see beebi saab eluks vajaliku? Lippab ringi ilma mähkmeteta ja ei saa süüa (kui pole rinnapiima). Ma ei usu, et selline asi üldse läbi läheks. Pigem on see taas nõrgemate hirmutamine, et nüüd käppelt vanemad ikka vaktsineeriks oma võsukesi, et saada oma 500 eurot.
Kuidas see saaks läbi minna? Ütleksin arstile, et ma ei lase beebile vaktsiine teha, ootan kui tal tekib immuunsus, natuke kasvab ja siis lasen teha.

Ja selle hirmutamisega tekib mul küsimus. Miks seda tehakse? Eesti.ee lehel on ju must valgelt kirjas. Vaktsineerimine on vabatahtlik! Millest siis selline hirmu õhutamine?

Teema, et vaktsineerimata lapsi ei tohiks võtta ka lasteaeda. Ma ei saa hästi aru sellest. Miks kardetakse neid vaktsineerimata lapsi, kui ise oled vaktsineeritud? Kuidas on ohtlikud siis vaktsineerimata lapsed?
Ma olen teadlik vanem, tean mida need sisaldavad ja minu pilgu läbi, on vaktsineeritud inimesed just ohtlikud!
Neile süstitakse elusvaktsiini sisse ja siis nad liiguvad sellega niisama vabalt ringi.
Alati kui hakatakse tegema gripivaktsiini, on järsku gripi puhang. Sellega on mul ka tekkinud omaette küsimus, et kui lasteaia õpetaja näiteks teeb gripivaktsiini, siis kas ta ikka tohib samal või järgmisel päeval minna lasteaeda tööle ja kallistada/puudutada seal lapsi?

Aga okei. Võtame selle hoiaku, et ma laseks oma last kaitsepookida, sest need on ju turvalised ja ohutud? Aga kes garanteerib, et peale seda mu laps tüsistusi ei saa? Kust teab arst, et peale selle süstla tühjendamist mu lapsesse ei juhtu midagi 5, 10 , 20 minuti pärast midagi?

Ma teeks lapsele vaktsiinid, kui need oleksid puhtad. Aga miks ma pean seda mürgikokteili lapsele sisse laskma süstida, kui need süstid on ohtlikud eriti imikutele? kuna vastsündinu hemato-entsefaalbarjäär (kaitsev membraan ajus, mis selekteerib verest välja ajule kahjulikud ained ning ei lase neid ajju tungida) ei funktsioneeri veel ja seetõttu pääsevad kõik mürkained otse ajju.

Räägime näiteks B-hepatiidist. See on süstivate narkomaanide, prostituutide, homoseksuaalsete meeste ja verega kokku puutuvate spetsialistide haigus, mida imikul on praktiliselt võimatu saada.
Miks mu beebi peaks saama seda süsti?

One Comment

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga