LAPSED

Meie lapse lemmik ilm !

VIHM ! VIHM ! VIHM !!! HURRRRAAAAA :*
Hommikul silmi lahti tehes korrutasin mõtetes: ”Ei ole ju võimalik, et lähebki vihmasteks ilmadeks”. Tean, mis päev toob. Pean lapse vihma riided välja otsima ja õue kodima. Ütlesin küll Mirtelile, et ” täna õue ei lähe..täna on paha ilm… mängime toas ja leiame erinevad tegevusi..”. Tund aega see kõik umbes mõjuski. Olime toas rõõmsad. Joonistasime, tantsisime, laulsime , hoidsin last kaisus ja kallistasin teda tugevasti  luuletades armsat salmi:

“Emme musirullikene,
trilla-tralla trullikene,
sind ma tahan süles hoida,
süles hoida, silitada,
kaisus hoida, kallistada.”
Kordasin salmi. Kallistasin last, tõstsin ta kõrgele õhku ja andsin talle musi. – SEE OLI TA LEMMIK OSA HOMMIKUST.

Kõik oli ilus kuniks vaatas aknast välja ja hakkas jonnituur. Sain aru, et seda last õuest eemal hoida ei õnnestu :). Tegin enne õue minekut laste tikuvõileivad valmis, et pärast tuppa tulles tal hea nosida. Sättisime end valmis ja läksimegi… Vihma kätte… Mirtel oli niiiii õnnelik. Jooksis ja hüppas lompides. Muidugi leidis kõige sügavamad ja suuremad lombid üles.
Ajamöödudes nägin, et ta hakkab väsima.. Ütlesin pisikesele, ” Lähme tuppa mammuma.. Emme tegi sulle maitsvaid tikukaid.. ” millepeale laps üritas käed risti panna ja seisis keset lompi mossitades.
Võtsin ta sülle ja tulime suuuuuuure kisaga tuppa. Natuke jonnis ja rahunes maha. Sõime tikukaid ja nüüd mängib klaverit ning laulab. Imelise kontserdi saatel hetkel blogin.
Nüüd, kus hakkan lõpetama, jäi vihm järele ja tuba on päikesekiirte valgust täis! Nüüd lähme natukeseks veel õue ja minagi saan naerusuil olla.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga