:)

Minu uus auto!… kähku- sõidupill.


Ma ei oska öelda, mitu aastat ma olen halanud, et tahaks omada autot. Noh, pole olnud seda võimalust ka, et lihtsalt osta ja asi ants. Pole nagu seda rahapuud kuskil kasvamas ja mul on kõige muu peale alati palju rohkem kulutada, kui ühe auto peale, mis röövib jooksvalt veel omajagu raha… OK, üle viie aasta pole ma saanud kindlasti vinguda…sest load on mul olnud vaid 5 aastat.
Nüüd kui jäin kolmandat last ootama, tõstatasin abikaasale selle teema taas ülesse, et meil ON VAJA kahte autot!
Ma ei ole ühistranspordi inimene mitte iial olnud ja ei hakka olema ka. Ilmselt mu tuttavad teavad samuti, milline monk ma selliste asjade jaoks olen ja üleüldse – minu jaoks ebamugav ning jälgi siis oma tähtsaid toimetuste aegu ja bussi graafikut, et kõik klapiks- Ei.
Igatahes – ühe autoga me lihtsalt hakkama ei saa ja ma olin väsinud organiseerimast oma aegu kahe lapse kõrvalt.
On ju ilmselge, et ma ei saa organiseerida enda toimetusi nendele päevadele, kus Karmo on tööl. No on olnud neid hetki, kuid mitte palju…sest ma ISE ei taha oma lapsi kellegile hoida anda… Ikkagi minu omad ja saagu ma ise hakkama. Ehk ma jõuan kunagi sinnamaani ka, et paneks kirja, kui kanaema ma olen… hihihi…
Aga läksime siis perega ühel õhtul jalutama ja põhimõtteliselt pisar silmis ma juba kurtsin, kui raske mul on. Mul ei ole võimalust lastega mitte kuhugi liikuda, kui Karmo on tööl ja istungi nelja seina vahel kinni või kõnnin siin väikses Käinas veidi ringi ja kui Karmo peaks õhtul küsima, et mida päeval tegime… siis mida vastan? eee… jalutasime kardirajale ja mäeni – edasi tagasi… Nii igapäev, aastast-aastasse?
Või kui lapsed pärivad, et kas täna on issi kodus, et saame kuskile minna? siis vastan pidevalt: ei ole… Ühesõnaga, ei ole meil kuhugi ka liikuda ja teha ja olla. No päris võimatu see olnud ei ole, sest kui ikka eelnevalt oleme planeerinud kuhugi minna, siis oleme pidanud lihtsalt niivõrd vara ärkama, et sättida end korda selleks ajaks, kui Karmo hakkab tööle sättima. Ehk et viime ta tööle ja võtame auto oma kätte ja õhtul siis järgi…( Topelt sõidud ja välja puhkamata.)

Igatahes, sain ma selle jalutuskäigu ajal end tühjaks lastud ja Karmo mõistis mind suurepäraselt. Ta ütles mulle, et lähme koju ja vaatame sulle auto välja.
Sel hetkel mõtlesin, et ahh… raudselt tühipaljad sõnad, et raudselt ütleb seda niisama, et ma juba lõpetaks oma nutu ja oleks ju kergem öelda, mida ma parasjagu kuulda tahan.
Koju tulles ma ilmselgelt võtsin kohe läpaka sülle ja auto24 lahti, sest kui ma seda kohe teinud ei oleks, oleks ma viie aasta pärast samamoodi inisenud talle kõrva oma auto sooviga.
…Sisestasin otsingusse enda kriteeriumid ja voilaa…olin esimesest silmapilgust armunud. Minu südame võitis Audi A4 ! Sest see vastas täielikult minu ootustele. Näitasin seda kohe Karmole ka, et näe… minu auto! No täiesti MINU! Muud ma ei taha ja isegi vaimusilmas ma ei leppinud millegi muuga…
Ma olen naine! Mind huvitab auto välimus ja nipet-näpet asjaolud, et see oleks kindlasti sedaan (sest passat on meil universaal), diisel, manuaal ja Xenon tuled (lähituled,kaugtuled).
Ilmselgelt ei oska ma teada mingeid andmeid, mis on head või halvad 😀 . Selleks on mul teadjast mees kõrval… ja kui ta siis seda autot vaatama tuli, hoidsin hambad ristid ja vaimusilmas olin valmis juba uueks jonniks, aga õnneks oli ta minu valikuga nõus! Suurepärane, arvestades, kui harva talle siiski minu pakutud asjad meeldivad. Tema siis hindas autot andmete järgi. Mõeldud – tehtud – otsustatud. See saab olema minule!
Ilmselgelt saatsin ma keset ööd auto omanikule smsi, et kas auto on alles ja et olen väga huvitatud!?
Jeeeeerum…jah, ma tegin seda öösel, sest miskipärast tundsin, et ma pean öösel selle vastuse kohe saama ja kui sealt tuleb positiivne vastus, siis ma olen juba selle võitnud… ja kuna auto omanik mulle veel hilja öösel vastas, siis ei põdenud ma enda kellaaega enam absoluutselt. Igatahes, auto oli alles ja siitmaalt mu rõõmu kilked juba saabusid! Edasi juba suhtlesime igapäevaselt telefoni teel, kuna pidime olema veendunud, et auto on korras ja korralik! No sellest smsi algusest võis see olla siis lõpliku ostuni mingi 4-5 päeva.
Sel uurimise ajal mõistsin, et ma usaldan inimesi kinnisilmi. Isegi võõraid, nagu näha. Peaasi, et ma saan selle mida ma juba omaks pean.
Kõik, mida auto omanik mulle ette kandis, kandsin Karmole ette. Teine oli siis see, kes mind koguaeg raputas ja seadis mulle kahtluseid auto suhtes ette…ehk et lõpuks ma juba jälle vingusin, et mida ta taodelda tahab….et kui ta autot ei taha mulle kinkida, siis öelgu kohe ära – mida ma ikka niisama selle omanikuga telefoni teel lobisen… (Kõik kahtlused tekkisid sellest, et autol oli ülevaatust jäänud vaid kuu aega veel. Aga õnneks oli auto omanik nii vastutulelik, et käis autoga tehnilises kontrollis ja tegi veel ülevaatuse ka ära. Ilma vigadeta auto! )
Muidugi ma kirjutasin juba pereliikmetele ka, et no kujutate ette…vaadake kui uhke auto Karmo mulle kingib… Jep, leidus neid, kes arvasid et see mingi nali ja eks ma ise olin ka arvamusel, et nii kaua , kui see auto mul Hiiumaal pole, nii kaua ma siiralt sillas pole ka.

Niisiis neljapäeva vara hommikul avasime oma silmad ja sättisime praami peale ning sõit Tallinna! Mind oli ootamas üks suur üllatus ja terve tee olin ma päris ärevil, mil juba autot näen ja kas ikka on samasugune, nagu piltidel.
Tallinnas siis leppisime koha kokku ja nii ma ühes parklas silmitsesin seda tihedat liiklust, et märgata,kui lõpuks saabub MINU ilus audi.
Ja ta tuli!

Ja nüüd ta on!!!

Kütuse kulu on keskmiselt siis 6,5l/100 km.
Huvitavam lisa on see, et :
*Võtmeta käivitus,
*Mäludega elektrilised ventileeritavad istmed,
*Adaptiivne püsikiiruse hoidja,
*Bang & Olufsen stereo, Subwoofer,
*Katuseluuk,
*Väravapult ”Home link” (mida mul pole kusagil kasutada).

Aga selline ta meil on … Ilus, ökonoomne, sportvarustusega, tagaklaasi soojendusega, laiendatud nahapaketiga, paigalt liikumise (tõusul,langusel) abisüsteemiga, püsikiirus hoidja on eessõitja distantsi jälgiv, rehvi rõhu kontroll süsteemiga, valguspaketiga.
Väljalaske süsteem on ümber vahetatud, ehk et on mõnusa maheda häälega. Mootori aju on soft üle kirjutatud ja sellele saadud lisa on umbes 40kw.
Pagasnik on igapäevaseks kasutamiseks piisavalt suur ja kui vaja midagi kuskilt vedada, siis tagaistme seljatugi on alla klapitav, et kuidagi ikka hakkama saab. Aga no mida ma ikka seal nii väga vedama hakkan, selleks tarbeks jääks rohkem passat.

Naljakas, et kui ma selle kingi sain, siis paljud mu tuttavad kes autot vaatamas käisid, ei uskunud, et Mina selle sain. Nad olid arvamusel, et minule jääb raudselt passat ja Karmo sõidab selle audiga ise.
Ilmselgelt vastavalt olukordadele ja soovidele me vahetame omavahel autosid, aga kui saaks passatisse ka laste turvatooli varustuse, siis oleks asi lihtsam.

Olime arvestanud ka sellega, et raudselt hakkab tulema kaikaid igaltpoolt, et miks siuke valik ja noh..ikka leitakse ju midagi, mille kallal nuriseda.
Oli küll paar inimest, kes tõepoolest midagi ütlesid, aga ma ei jää kunagi vastust võlgu. Enamus siiski näitasid ainult positiivseid põidlaid ja muigasid, et naisele selline kähku-sõidupill.

”Kuhu ma selle autoga maad kündma lähen”, ” audi remontimine on nii kallis, et kergem oleks seda mitte omada” , ”Ei kujuta ettegi, palju see kütet sul veel võtab” … jne
Ma ikka ja koguaeg ütlen , et Peaasi, et Meie hakkama saame! Keegi teine ei peagi ju hakkama saama 🙂 .
Aga mis puudutab siis auto madalusse, on see, et kui metsa kuskile ränkama tahame minna, siis võtame kasutusse passati. Audi on siiski puhtalt maantee teema ja sellega oleme me arvestanud.
Mis puudutab remontimisse, siis oleme kursis, et meie audi tükid on isegi odavamad kui meie passatil.
Lisaks on audi lihtsalt nii ökonoomne, et võtab isegi vähem kütet kui passat.

3.0 mootor ja 176 kw + chippitud.
Nelikvedu.
Valuveljed (19 ,originaal) (Conti Sport Contact suverehvid). Talveks peab midagi väiksemat vaatama, sest muidu maksan küll neeru hinda rehvide eest 😀
Aga toonklaasid ees ja taga on ülbed.
Oleks ju võinud piltidega oodata, sest iludus läks järgmine päev pesulasse .. aga – ma olin kärsitu piltide tegemisest ja mis see pisike täpp siia-sinna ikka ära on.
Nahkkattega multifunktsionaalne rool.
Terve salong on musta värvi (lagi ja kõik). + musta värvi sportistmed.
Parkimisandurid on ees ja taga ja neid ma ikka esimesed korrad kasutasin rohkem. Eks ma pelgan neid äärekivisid siiamaani.
Tehasest välja tulnud S-line.


Tegelikult siis lõpetuseks ka see, et kuna ma kingin Karmole juba kolmanda lapse, siis ta soovis mulle midagi suurt kinkida, et meil ka parem ja lihtsam oleks.
Olen armsale abikaasale tänulik, sest tõepoolest on palju lihtsam omi asju ajada, kui ei pea arvestama tema tööpäevadega. Boonuseks on see, et saame iga kell lastega liikuda, kuhu soovime.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga