HALA

Mõistuse võtab kinni. Kes oskab, räägib kaasa.

Mulle meeldib blogisse kirjutada neid asju, mis võtavad mu mõistuse ühel hetkel kinni. Nii vahva on koguaeg saada tagasisidet, mis mind valgustab ja ehk paneb teistmoodi mõtlema.
Täna ma räägin oma sõbranna loo, kes seisab hetkel silmitsi probleemiga ja minu ega tema pea ei võta kinni, milleks see kõik vajalik on.
Igatahes ma proovin seletada lahti mis värk on ja kes oskab, räägib kaasa/valgustab mind selles osas. Kirjuta enda kommentaar siia blogi alla, siis on ühtsem ülevaade.

(Kuna kommentaariumitesse tuleb kirju, et vahetagu naistearsti ja mingu me kellegi teise juurde..siis TÄPSUSTAN TERAVAMALT: Oleme Hiiumaal. Ei pääse üle mere kuskile. Ja siin ei saa vahetada ka naistearsti , nagu perearsti)


Nii.
Miski paar kuud on sõbrannal olnud vaja minna naistearstile. Tuli see koroona kriis peale ja lõpetati vastuvõtu ajad (v.a rasedate).
Nüüd, on olukord päris jaburaks muutunud, sest sõbrannal pole probleem kadunud, vaid endiselt jätkub ja see on tema jaoks lausa muret tekitav juba. Ta ei jää käed rüppes ootama oma probleemiga ja soovis siiski aega naistearstile.
Talle teatati, et saab siis, kui teeb koroona testi ära!

Ilmselgelt pole sõbranna nõus seda testi andma, sest tal ei ole MITTE AINSATKI sümptomit, et ta haige oleks.
Ta võttis enda perearstiga ühendust, et too seletaks lahti, miks tal on vaja anda koroona testi, et pääseda naistearstile.
Perearst seda mõtet ei toeta ja tegi selgeks, et sõbranna ei tormaks seda tegema.

Niisiis täna helistas sõbranna naistearstile otse, et uurida, miks ta ikkagi peab seda testi andma? Ta ei soovi seda…
Naistearst oli vastanud talle, et kui nad plaanilist tööd alustavad, siis nad tahavad, et Kõik selle testi teeksid, et see on nende kaitsmiseks! ( kõik see oli ülbel toonil). Ja naistearst ütles ka seda, et tema ei usu, et pole kokku puutunud kellegi haigega jne. (Olgu öeldud, et sõbranna kaitseb end väga. On kodune ja tõepoolest ei puutu kellegiga kokku. va siis pood).

Sõbranna ütles ka seda, et tema jaoks on see testi andmine traumeeriv ja selle peale vastati talle, et ”teate, on hullemaidki protseduure”.

Siin kohal ma tahangi nagu vastust, et keegi oskaks mind ja sõbrannat (kes loeb hiljem blogi kommentaare) ehk valgustada 😀

* Miks peab andma inimene koroona testi, kui tal EI OLE mitte ühtegi sümptomit, et ta haige oleks?

* Igalpool on ju must valgelt kirjas, et testi tuleb anda neil, kellel on koroonale vastav sümptom! Enne seda test näitab nagunii negatiivset. Seega – kus see point on?

* Teisalt. ma mõtisklen siin seda, et naistearst peab sellist testi vajalikuks, aga perearst mitte. Ja kui inimene ei tee seda testi, ei saagi ta oma probleemiga arstile?

* Sõbranna hoiab ennast . VÄGA! Paratamatu, et poes peab käima. Ilmselgelt käib iga naistearst ka poes. Kas nemad annavad iga nädal proovi, et nad ei ohustaks hoopis patsiente?

* Meil ei ole loodud mitte midagi ninna panema. Mind huvitab selle testi tagajärjed. Nad topivad selle pulga nii sügavale ja üritavad siis vatipulgale midagi saada – kahjustades limaskesta!
Kui limaskest on kahjustatud, on palju vastuvõtlikum igasugusele jamale.

*kui mitte mingit sümptomit ei ole. Miks seda testi vaja on? See ei näita ju mitte midagi…. kuidas aru ei saada. Selgitagu seda siis patsiendile…et nagunii näitab sellisel juhul negatiivset…siis ongi – whats the point?

ja siin nüüd ongi, et ON VAJA arstile… aga ilma selle testita ei pääse. Kommenteeri siia alla palun, kas inimene tõesti ON kohustatud andma seda testi, et pääseda vastuvõtule?

(olgu mainitud, et sõbranna kardab arsti ise rohkem 😀 naistearstid on abiks ka EMOS, kus käib läbi inimesi, kel on erinevad haigused).

Ma ei tea, kuidas on mujal..kas mujal pääseb naistearstile ilma selle testi andmata või mitte. jutt on siin Hiiumaast, seega kui kellegil vaja kuskile vastuvõtule minna, siis ärge tormake võtma telefoni ja oma arstile helistama, et kas tõesti peab andma ennem koroona testi, kui selleks pole vajadust 😀

5 kommentaari

 • Elve

  Sama jutu oleks saanud ka kolme lausega Ar kududae
  Kui kabinetid alustavad tööd siis kõik pt peavad nagunii prioovi andma
  Ei ole see proov nii hull midagi
  Sõbranna saab oodata seni kui enam proove ei Viet J siis arstile või ehk mõne era arst raha eeztnous võtma testita.
  Inimene võib okkae nakatunud e kanda nakkust ja nii, et sümptomid puuduvad.

 • Helen

  Sest keskmiselt iga neljas viiruse kandja ei oma mittemingisuguseid sümptomeid. Ning proovi võttes ei kahjustata limaskesta. See on ebameeldiv proov (muidugi võib vaielda, et ka sõrmeotsast vereandmine on ebameeldiv), aga ninast võetakse nii mõnegi viiruse proove ja selles ei ole midagi erikummalist.

 • Merle

  Siin ongi see probleem tekkinud, et hüsteeriat külvates on etadus prügikasti visatud. Viirsed ja bakterid on meie normaalne elu ekskkond. Meie keha ise likvideerib neid igapäevaselt ja koguaeg, et and ei saaks haigust tekitada ning see toimub suures osas meie ninaneelus eh seal, kus võetakse testi. Selle tõttu on ka paljud testid positiivsed aga haigust ennast inimesel ei ole ega tule kunagi ning see on normaalne seisund. Iga aasta on hingamisteede haigustest mõjutatud 10% elanikkonnast, kellel millegi tõttu ei toimi see süsteem, et limaskestad suudaksid piisavalt seda ainet toota , mis haigustekitajaid kehasse ei lase. nendel tuleb järgmine kaiste mehhanism ehk palavik ja lihasvalud. Kuna med süsteemis võetakse see palaviku alanadajatega maha, siis võetakse maha ka järgnev keha kaitse süsteem ning selle tõttu sageli ka raksemalt kõikke põetakse, kuigi normaalse immuunsüsteemiga inimese jaoks ei ole haigus üldse ohtlik ni ka see aasta. Hoopis teine lugu on konkreetselt haige inimesega kokkupuude, kes näkku aevastab , sest siis tõuseb viiruse ja bakteri osakaal lihtsalt liiga kõrgeks, et keha esmased kaiste väravad seda suudaks ära hoida ehk haigete inimeste puhul on küll vajalik nende enda isolatsioon ning rahulik läbipõdemine toetades loodusraviga, mis on muidaks vägagi teaduslik , tasub uurida Ain Raali teadustöid. Aga epiterminoloogiliselt on väga suur vahe, kas inimene on haige või tal lihtsalt on kokkupuude viirusega. Hetkel kahjuks ka enamik covid 19 surmajuhtumitest ei ole tegelikult põhjustatud sellest haigustekitajast ehk puuduvad kliinilised sümptomid ehk ei ole surdud covid 19 tagajärjel vaid oma kroonilise haiguse tagajärjel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga