:)

Mu kodune Kiire Abi haigustele.

Mis siin imestada eks, meil ringlevadki siin aastaringselt igasugused viirused. Viimane kuu aega olen eriti kuulnud, kuidas inimesed järjest haigestuvad. Eks ma kuulen neid võib-olla seepärast nii palju, et Hiiumaa – väike koht. Tallinnas elades mul vist poleks väga suurt aimugi, kui paljud haiged on 😀 .
Igatahes, ei hakka ma teistest ometi rääkima vaid jagan siin paar nippi, millega meie haigustest võitu saame.

Meie puhul olgu ta mis iganes viirus, külmetus, kasutame me igaljuhul kuivatatud salveid, sibulat.
Salveid kasutame siis nii, et võtame kuivanud oksakese ja paneme tulega selle suitsema. Ja selle oksakesega liigume siis igas toas ringi. Mõni kasutab seda kodu aura puhastamisel ka. Seda müüvad enamjaolt kristallipoed aga me kasvatame ise. Ta puhastab tõepoolest kodu aura ära ja peletab viirused ka eemale. Tavaliselt oleme rohkem seda kasutanud siis, kui nohu on kallal. Kui muidu kunagi tuli nohu ja mõtlesid, et pekki…. nüüd mingi nädal – poolteist oled rivist väljas oma tatiga, siis salvei teeb imesid. Paari päevaga nohust priiks!
Salvei tossuga on naljakas lugu ka, mis tuleb igakord meelde, kui tossutame 😀 . Oli miski kevadine või suvine aeg (täpselt ei mäleta) aga olin naabriga veits raksus ja parasjagu tegime toas tossu. Muidugi imelik, et see hais neil korterisse sai minna aga naaber siis teatas, et kui te kanepi suitsetamist ei lõpeta, et siis  võtavad kohaliku konstaabliga ühendust. 😀  – ja see kanepi nali tulebki igakord meelde, kui tossutame. Vahepeal teeme eriti tugevat tossu ja siis ikka ütleme perekeskel üksteisele Karmoga, et … naabrid arvavad varsti jälle, et kanepit teeme siin :D.
Niisiis…. meie kodusest ”kiirabist” edasi…
Koorega sibulad lõikame pooleks ja paigutame eri kohtadesse mööda tube.(kusjuures lugesin ühe ilusalongi juttu, kus kirjutati ka, et naine paneb igapäev ühe sibula lahti lõigatuna oma ilusalongi nurka ja ta pole kordagi haigeks seal jäänud – olenemata, et ometi käib päevas väga palju eri kliente) On küll sibula hais toas aga mis siis rohkem häirib. sibula hais või haigus? ilmselgelt tahaks kiirelt haigusest mööda vaadata. Jätame ööseks need tuppa ja hommikul esimese asjana korjame sibulad ära ja viime õue prügikasti. Asendame vanad siis taas uutega. 
Mõni arvab kindlasti nüüd, et mis PUUKALLISTAJAD me nüüd oleme. Arvaku siis :D. aga see ”puukallistamine” töötab meil paremini, kui miski Teraflu või ninasprei. 

Kõha puhul kasutame täpselt samu asju ja lisaks joome Palju teed. Mitte poe paki teesid, kuhu sisse sulpsame mett või sidrunit niisama. Meie teeme pärnaõie, nõmmeliiva, kummeli teed. Hiljem lisame tassi sisse viilu sidrunit ja spl jäägermeistrit (mitte lastele) ja mett. – Samuti, töötab ülihästi! Jälle paari kolme päevaga haigusest prii! Abikaasa hoolitseb meil selle eest, et õigelajal loodusest saaks nõmmeliiv ja pärnaõis korjatud.
Palaviku puhul proovime palju kummeli ja pärnaõie teed juua. Kui aga on kellegil 39 kraadine palavik, siis me tõesti ei mässa selle teega ja looda sellepeale, et see teeb kohe imet, vaid võtame palaviku alandaja tableti sisse.
iiveldus – mul pesitseb apteegi karbi sees muidu cerucali (oksevastased) tabletid ka, mida ma tegelikult olingi sellekspuhuks ainult alla neelanud. Aga abikaasa raius mulle koguaeg, et kui iiveldab, pane ingveri viil keele alla ja töötab KOHE. no ma ei tahtnud seda kordagi uskuda ja vaatasin sellest mööda ning raiusin talle veel, et kuule…kui mul IIVELDAB,  siis ei topi ma midagi omal suhu, millepeale ma kohe ketti paneks!
AGA siin paar nädalat tagasi oli meil terve pere siruli maas. Kõrges palavikus, kõha – nohu. Ei tea mis viirus see oli aga mingi loodusravi sellele peale ei hakanud. Kuna kõik olid siruli, siis Mina seda ometi endale lubada ei saanud. Lasin arstil välja kirjutada retsepti ravimi ”Tamiflu” ja neelasin kodus kohe ühe kapsli alla. Mina ei tea, mis mürk see küll oli aga see niitis mu niiii rajalt maha. lebasin diivanil ja oksemaik oli koguaeg suus. Mõtlesin, et ma suren kohe ära. Abikaasa siis ütles, et ma lõikan sulle ingveri viilu. Pane see keele alla. Kuna mul tõesti polnud plaanis diivanilt püstigi tõusta, et oma cerucali haarata, siis leppisin selle ingveriga, sest mis hullemaks see teha veel saaks – Mitte midagi! Panin ingveri keele alla ja miski 10 sekundi pärast oli mu iiveldus kadunud ja olin diivanilt krapsti püsti, nagu poleks midagi olnudki. SEE TÖÖTAB PÄRISELT.

Viirustõrjena sööme me sipelgapuu koort, mida abikaasa hea hinnaga tellib. Muidu apteegis maksab 19 EUR. (tervis muidugi ei küsi raha) – aga see on hea abimees! Looduslik antibiootikum ja immuunsuse tugevdaja.
Mina tarbisin seda sipelgapuu koort tegelikult selle eesmärgiga, et mul kolmnurgas alatihti olid valud. Eelnevalt sõin maokaitse tablette, mis ka töötasid, kuid rikkusid mu näonaha nii ära, millega olen ma siiani hädas. Seega, kui keegi teab, mis näonaha kreem teeb näo ilusaks, palun jagage soovitust mulle ka! 

Kuid sipelgapuu koort süües oma kõhuvalu pärast, siis miski 6 päeva ma võtsin päevas 45 tilka ja sellest on vist kuu aega möödas juba, kui mul pole ühtki kolmnurga valu esinenud! – TÖÖTAB.

Tegelikult on mul niiii palju häid nippe, mida jagada saaksin aga ma pean selle kirjakese siia paika jätma, sest mu 9 kuune ärkas.  Kui sul küsimus tekkis, küsi julgelt 🙂 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga