:)

MUST PÄSSIK. Kas Sina soovid?

Must pässik sisaldab erakordselt suuri koguseid superoksüdismutaasi (SOD), mis on organismile üks võimsamaid antioksüdante, B-grupi vitamiine ja proteiine. Ta tõstab tapjarakkude aktiivsust 300%, tugevdab immuunsüsteemi, võitleb haigustekitajate vastu ja on äärmiselt tugev antioksüdant. On tõestatud, et tšaagal on bakterite ja viiruste tegevust pärssiv ning põletikuvastane toime. Pässik sisaldab rohkelt beetaglükaane – polüsahhariide, mis stimuleerivad immuunsüsteemi tööd ja aitavad kehal n-ö adapteeruda.
Seega on pässik võimas immuunsüsteemi parandaja ja vastupanuvõime tõstja, sisaldades ka suures koguses erinevaid mineraale, adaptogeenseid aineid, beetaglukaane, betuliinhapet.
Must koor sisaldab palju erinevaid antioksüdantide komplekse. Uuringute järgi on must pässik kõikidest muudest raviseentest antioksüdantide poolest kõige rikkaim.

PS! Seda ei tohi koos antibiootikumidega juua!
Must pässik on meil kõige tuntum raviomadustega puuseen. Rahvasuus kutsutakse musta pässikut ka kasekäsnaks. Kasutatakse mügarike pruunikat sisu, mis lõigatakse 3-5 cm suurusteks tükkideks ja kuivatatakse õhu käes. Ravimina kasutatakse seene tõmmist, mis aitavat kõhuhädade (nt krooniline gastriit) vastu ja pidurdavat vähkkasvajate arengut. Mõnede allikate järgi sobib seene tõmmist kasutada üldtervistava ja ergutava joogina, see mõjuvat hästi ka nahale ja silmadele.

Kui sul on huvi, kas see päriselt toimib, sisi võin julgelt väita – TOIMIB!. Nagu igal aastal mõllavad erinevad viirused, siis eelmine talv möllas samuti okseviirus. Mina ja armas Mirtel jäime sellesse aga Karmo mitte, kuna tema jõi igapäev musta pässiku teed. Öösel  lihtsalt veidi rohkem higistas.
Sel sügisel samuti, liikus kõrge palavikuga imelik viirus. Iga mu teine tuttav haigestus. Viibisin haigetega koos aga mina ei jäänud haigeks :).  Imeline must pässik !

Kui sa soovid musta pässikut samuti endale, anna mulle teada! Mul on seda PALJU. 😉
ja kes armastab muidu teed juua suhkruga, siis musta pässiku tee sisse ei ole vajalik Suhkur, ta on niigi imemaitsev.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga