:)

Natuke linna loba ja natuke trahvi ka.

Kuna mitte kuskile ei taha enne ära sõita, kui kodu on korras, siis aega leidsin ma neljapäeva öösel koristamisele alles öösel kell 00:00 – 01:00 . Pärast koristamist käisin veel pesus ja voodisse jõudsin a’la miski kell 02:00. Uinuda oli niiiii raske. Sest mis sa arvad, mis ma tegin? Mõtlesin sellepeale, et on seda jama ikka vaja, et linna minna. Jõmm võõrustab kõiki jubeda kisaga ja tervelt see kaks päeva peame me teda ainult süles hoidma, sest ta ei lepi maas olemisega külas. No ja nii ma uinusin pea’ kella 03:00 ajal. Mis arvad, palju magada sain? 3 TUNDI! Kui reede hommikul see kell mul äratas, mõtlesin küll, et tühja kah…paneks korraks silma veel kinni, et päris magama ei jääkski. Jumaltänatud, et ma seda ei teinud ja suutsin end voodi küljest lahti käristada ning kohvi minna tegema. Kui oleksin jäänud oma ”korraks silma kinni” panemisele panustand, siis poleks me 08:30 praamipeale kohe kindlasti mitte jõudnud, sest ainult minul oli äratus pandud.
Igatahes, kõik sujus ilusti, ilma kiirustamata ja alustasime sõitu praamile 8:00.
Praami peal oli küll üsna niru olla, sest jõmm oli ergas, Mirtel tahtis et temaga praami peal kaasa jookseksin, Karmo oli nii väsinud, et ta poolenisti magas seal praamil ja Mina, kes ma magasin ainult 3 tundi, mõtlesin et viskan sealsamas sussid püsti 😀 . Korraks oli tunne, et ”laske elada ja olla” aga see möödus, kui hakkasin mõtlema, et mida kõike teha võiks.
Meil oli plaan, et minna sõita rongiga niisama – kuskile ja kuna Mirtelil puudub ka Tallinna tänava liikluse kogemus, siis tahtsime ka trammiga sõita. Mitte kumbagi me teha ei jõudnud selle ühe päevaga ning otsustasime, et lükkame selle mai kuusse.

Jõmm pidi plikade seltsis leppima aga ta on nii väike, et Kõik on huvitav 😀

Mainisin eespool, et ma olin ühel ööl mõtetega nii kimpus, et on vaja sinna linna ronida ja elu raskeks elada jõmmiga. Kohale jõudes oli mul nii suur üllatus. Jõmm oleks nagu oma koju jõudnud. Kohe naerma, roomama, mängima. Kõik võttis nii omaks ja meil oli lihtne, ning tal oli lihtne ja lõbus. Mis ma panin veel tähele, oli see, et jõmm vist essat korda mängis teise väikse lapsega ilusti koos. Seda varem pole juhtunud, kuna talle ei meeldi teised lapsed. Kõik kukuvad ju kohe näppima nägu ja pead ja mida iganes veel. Jõmmil on koguaeg see olnud, et vaata mind kaugelt ja hoia eemale 😀 . Õe laps võttis ka ta kohe omaks ja nende kõigivahel oli hea klapp. Kõik said ilusti mängitud. Mirtelil ei tulnud ka igavat hetke, kuna talle meeldivad väga väiksed lapsed.


Kuna rongiga ja trammiga kuskile ei jõudnud, otsustasime et käime hoopis Rocca al Mare kaubanduskeskuses veidi šhoppamas. Igaüks meist sai veidi linnakraami. Mirtel soetas endale uue kleidikese, millega tal oli kindel plaan veel õhtul muinasjutu stuudiosse fotosesioonile minna.

Jube kahju, et ma ei saanud õe tütrega mitte üht pilti seistes teha. Soovisin väga seda jäädvustada, sest ta on ju NII pisikene. Nii armas oli vaadata, kuidas need väiksed jalakesed tatsuvad ja sealjuures käib kõigi elu Tema ümber. Tema otsustab tempo jm. 🙂 Jooksu pildid saime ikka jäädvustatud 😀

Pärast šhopingut läksime õe-pere juurde tagasi ning alustasime ettevalmistusi grilliõhtuks.

Nii kaua, kui meie sättisime grilli ja puhusime juttu, nautis jõmm sooja kevadist ilma muru peal. Tegelt oleks ta tahtnud kõik selle muru ära süüa ja muud huvitavat, mis seal veel leidus aga noh… nagu ikka… ei saanud – sekkuti vahele! 😀
ja no, keset grillimist teatab Mirtel, et temal on üks hammas nii viltu ja imelik. Ilmselgelt tuli mul kiire reaktsioon suhu vaatamisel, sest käime ju ikka hambaarsti juures kontrollis ja alati kõik ilus terve olnud, hambuvus ilus.
ÜLLATUS! Mu armsal 5 aastasel liigub hammas. Kohe – Kohe tuleb ära aga sellega kaasneb nüüd see, et esmaspäeval proovin kiirelt hambaarsti juurde saada. Tal on juba jäävhammas ka väljas ja sellest piimahambast tuleb kiirelt nüüd vabaneda.

Ka õhtul toas olles ei olnud meil igav ja laste unegraafik lõi kõvasti üle normi. Sest suurtel oli nii palju juttu puhuda ja väikestel väikseid tegemisi teha.
Muidugi Mirtelil oli tulemas veel fotosessioon, millest kirjutan veel allpool koos piltidega pisikese jutu.

ja mis veel huvitav. Õde töötab kohas ”Vaga Mama”. Ülemus ja samuti kokad on pärit Indiast. Kuna mind India mingismõttes tõmbab (mitte päris see, et elama tahaks minna), siis soovisin väga kohalikku riietust endale mälestuseks. Õe ülemus käiski oma kodus Indias ja tõi meile kingituse.
Niii vahvad näevad välja. Kõik on kuidagi nii kerge ja nii mugav.

Okei, seda ma ei tea, mis kell me kõik magama sättisime. Lapsed ületasid oma uneaja ja ega me vist suurt väga palju üleval ei suutnudki olla. Arvestades et eelnev öö sain ma magada ainult 3 tundi ja ma olin rampväsinud.
Lisain siin pildi, kuidas Mirtel ajas mind tohtult naerma. Õe mees on fotograaf (millest teen allpool veel juttu) ja parasjagu oli tal ühe perega fotosessioon käimas. Uksel on väike piiluka vahe sees ja Mirtel vaatas sinna sisse nagu ehtne külamutt, kes peab ilmtingimata kõike nägema ja kuulma :D. Nii ta seal passis ja vaatas seda, mida nägi 😀

Kui Tarvo’l töö läbi sai, mõtlesime et läheks sööma. Meile uueks kohaks sai Vaga Mama. Ok, õde hoiatas ette ka, et vürtsikad toidud ning menüüs on kohe näha, millised toidud need vürtsikad on. Ma ei saa suurt vürtsi süüa, kõht hakkab kiirelt valutama.
Igatahes menüüd saime lauda ja MIDAASJA. Päris kaua läks aega, et menüü korralikult läbi saaks vaadatud ja valitud, mida sooviks. Toite oli menüüs tõega mega palju. Nii rikkalik valik, et ajapoolest seda andis läbi vaadata. Mainime siis et tänu lastele oli tegelikult tempo üsna taga. Neil kippus uneaeg kiirelt kätte jõudma aga tegime oma valiku ära ning jäime toite ootama. Lisan allapoole mõned toidu pildid.

”Krõbe sealiha” menüüs polnud tegelikult vürtsise toiduna kirjas aga ometi ma ei suutnud seda palju süüa, kuna Mina pole harjunud ühegi pipraga. Sõin mõned tükid ikka ja õhetasin suud hiljem.
”Pekingi kana” oli maguskastmes. Üli – üli hea! See oleks toit, mida läheksin tagasi sööma.
Eelroog. ”Mix kevadrull”. Veidi oli vürtsine, et Mirtel seda ei soovinud ja mul endal pani ka suu õhetama natuke.
Mirteli lastepraadi ma pildistama ei hakanud (friikartulid viineritega) aga magustoidu pildistasin tal küll ära.
”Vaga Mama šokolaadirull pähklite ja jäätisega”.

Tellisime veel India leiba juustuga, mida ei pildistanud aga mis maitses super hästi!
Koht ise on pisikene. Õhk oli puhas ja meeldiv oli olla. Vaga Mama on India- , Hiina ja Tai toidu restoran. Mulle meeldis menüü puhul see, et oli ka lastemenüü. Sain kindel olla toidu tellimisel, et laps, kes ei söö mitte mingiljuhul vürtsikat toitu, siis ta ei saagi ega peagi seda sööma.
No mina võtsin oma sealiha küll selle teadmisega, et see vürtsikas pole ja söön sellest kõhu täis. Paraku minu jaoks oli küll vürtsine aga Karmoga vahetasime toidu ära. Mina sain magusa kastmega kana.

No ja mis tegelt enne Vaga Mama’t juhtus?
Juhtus see, et Karmo teatas nii muuseas mulle, et ”ME SAIME TRAHVI EILE” 😀
mismõttes trahvi? kus ?
liikluskaamera tegi pildi ilusti ära ja nüüd maksame hoiatustrahvi. Sest Karmo suutis 50 alas sõita 58km/h. Hästi läks! 😀 Läksime linnas ülbeks! 😀
Tegelt ei ole. Sõites 50 alasse sisse ta lihtsalt kohe ei pidurdand ja noh, ega me ei märgand seda liikluskaamerat ka mitte. Omad vitsad peksavad. Tuleb hoolikam olla.
Hoiatustrahvi ei kanta õnneks karistusregistrisse.
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga