:),  HALA

Pingutused ja tühjad käed. Kas kaotus või võit?

Oeh, ma liigitan kohe kindlasti selle loo ”hala” alla ja kui sa pole täna selles tujus, et lugeda Minu hala, siis võid kohe kinni ka panna. Igatahes, kes sa loed selle läbi, siis võid julgelt kaasa rääkida. Ma isegi ootan seda.

Täna hommikul sain teada, et õe lapsed tulevad Käinasse spordi võistlustele. Muidugi, mina tädina, soovin saada osa nende saavutustest ja kaasa elada täiel rinnal!
Spordi võistlusele sai vist kooli parimad sportijad (1-4 klass)? Igatahes valiti koolidest õpilasi välja. Kõik, kes kohal olid, võistlesid minu silmis ikka nii vapralt ja tublilt! Jah, ma nägin paar õpilast ka sellist, kes suurt ei pingutanudki. Ütleks, et veeretas isegi selle päeva nö lõpule. Vahet pole. See ei kuulu minu hala juurde.
Enim jälgisin ma õe lapsi, sest neid ma ju vaatama läksingi. See, kuidas nad kaasa osalesid ja püüdsid iga hinnaga selleks ESIMESEKS jääda, oli täiesti uskumatu! See tahte jõud, et hiljem saada MEDALIT! Vapustav! Ma aina kiitsin, kallistasin ja paitasin neid, nagu omi lapsi. Minu jaoks oli see kõik suurepärane – olgugi, et vahepeal tõmbasin emotsiooni tuure korralikult alla, sest mind valdasid segamini nutt ja naer. Seda kõike oli mulle nii palju. Tegin videosid, pilte ja olin sisimas kindel, et kindlalt mu õe poeg saab küll ühe väärilise medali! Ma ju nägin, kuidas ta oli koguaeg oma klassi esimene või teine.
Igatahes, võistlused läksid emotsiooni rikkalt ja hästi ning aeg oli autasustada tublisid noori medali ja diplomiga!
Ma seisin autasustamisel üsna lähedal, et kuulda iga lapse nime, kes siis pidi ette astuma, et auhind saada. Süda kloppis rinnus ja olin valmis eluga plaksutama, kui mu tubli õepoeg kutsutakse ette.
Saate aru…. Ma olin reaalselt tänases päevas niii pettunud. See vääriline poiss ei saanud üht ainsat diplomit ka. Rääkimata medalist!
Sel hetkel ei mõistnud ma, mis toimub? Mille järgi siis mõned said? Nagu hiljem aru sain, siis kõik oli aja peale. No selge see, et aja peale kuid minu jaoks on siiani mõistmatu, et aeg pidi ju hea olema, kui ta oli reaalselt koguaeg esimene või teine.
Ma ju nägin, kuidas üks või teine laps sai lausa 4 medalit sel autasustamisel. Ok, see sama hala ei too talle mingit medalit ega diplomit ja ma jätan praegu selle hala kõrvale.

KUID minu meelest, oli sel võistlusel nii palju tublisid lapsi, et nad oleksid väärinud KÕIK kasvõi ühe diplomi kätte! Kujuta ette, sa oled hommikust saati kella 13.00ni võistelnud. Sa oled igas punktis andnud endast parima! Isegi nii parima, et sul hakkab lausa paha ja sa kukud pikali. Seda kõike tegid sa tegelikult medali pärast, et viia see koju ja näidata emale-isale, kui tubli sa täna olid. Aga sa lahkud sealt tühjade kätega… Mis tunne on? On ju kurbus? viha? pettumus?
Minul kõrvalvaatajana oli! Ja kui ma nägin, kui õnnetu oli mu õe poeg….. See oli sõnu seletamatu, kuid mitte miski ei olnud Minu võimuses, et seda olukorda kuidagi päästa. Siiski ma kallistasin ja kiitsin, sest ta vääris seda!
Minu südame lähedane soov on sellele loole, et vähemalt nende oma koolis võiksid saada need õpilased miski tänukirja osalemise eest. Sest nad väärivad kõik aplausi!

Selle kõige peale ütles ikka minu andekas viiene, et ” Kui mina kunagi koolis medalit ei saa, siis mina enam kooli ei lähegi!”
Selle peale tuli automaatselt mul mõte, et kaotada peab ka oskama. Aga kas see ikka on kaotus tänase puhul? Minu meelest on kaotus just see, et paljud lapsed ei saanud midagi ja lahkusid tühjade kätega. Aga võit omaette, et nad üldse osalesid… Kuidas siis võtta? Igatahes jättis see võistlus täna mulle ja nii mõnelegi lapsele kurbuse hinge.

2 kommentaari

  • Heleen

    Sest et lumehelbed. Siis peaks kõik osalevad suusatajad, rallimehed, kümnevõistlejad ka medalid-diplomid saama. Suureks saades need lapsed ei saagi aru, et mis mõttes ma ei saanudki vä

    • Irma

      Antud loos kirjutan ma 1-4 klassi õpilastest! 😉 Lapsed võtavad seda kõike palju hingelisemalt ja tõsisemalt, kui täiskasvanud. Suureks saades elu õpetab neid niigi 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga